Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Nauka i doskonalenie jazdy konnejTy lub Twoje dziecko chcecie dołączyć do grona naszych STAŁYCH JEŹDŹCÓW?

Nic prostszego! Zadzwoń pod nr 723 267 590 i umów się na jazdę. Jeśli nie odbierzemy, na pewno oddzwonimy!

Podajemy link gdzie możesz zobaczyć wolne terminy, cennik, rodzaje zajęć: LINK

Nauka jazdy konnej od podstaw:

 1. Zaczynamy od indywidualnej półgodzinnej JAZDY PRÓBNEJ. To czas na sprawdzenie, czy rzeczywiście chcesz zacząć przygodę z końmi oraz czy podoba Ci się atmosfera Zaczarowanego Wzgórza i nasz sposób prowadzenia jazd.
 2. Jeśli złapiesz bakcyla (a zazwyczaj tak jest!), proponujemy wykupienie KARNETU dla początkujących. To trwająca godzina indywidualna praca z instruktorem, na którą składa się zarówno jazda, jak i zajęcia teoretyczno-praktyczne.
 3. Kiedy będziesz mógł dołączyć do grupy? Gdy SAMODZIELNIE:
– przygotujesz konia do jazdy;
– bezpiecznie pospacerujesz z nim przed treningiem i zaprowadzisz go na plac;
– będziesz poruszał się w kłusie oraz miał utrwalone podstawy dosiadowe i użycia pomocy jeździeckich.

Doskonalenie jazdy konnej:

 1. Umów się na pierwszą jazdę indywidualną SPRAWDZAJĄCĄ. Może ona trwać godzinę lub 30 minut. Przekonasz się, czy spodoba Ci się nasze miejsce i sposób prowadzenia jazd.
 2. Po jeździe omówimy twoje wrażenia i nasze spostrzeżenia. Jeśli będziesz chciał się z nami rozwijać jeździecko, zaproponujemy dalszą drogę doskonalenia.
 3. Propozycje pracy dopasujemy indywidualnie do twoich potrzeb. Mamy w ofercie jazdy dosiadowe, jazdy sportowe, jazdy bez ogłowia, jazdy przygotowujące do TREC PTTK oraz jazdy terenowe, pracę z ziemi, naukę komunikacji . Z łatwością wybierzesz coś dla siebie!

Zainteresowany? Nie zwlekaj, zadzwoń pod nr 723 267 590 i wybierz najbliższy dostępny termin.

 

Dlaczego u nas?

Zaczarowane Wzgórze to miejsce otwarte na wszystkich, których interesuje nauka jazdy konnej, doskonalenie swoich umiejętności i lepsze zrozumienie końskiej natury.

Uwaga! W trosce o zdrowie naszych jeźdźców bardzo dbamy o podstawy dosiadowe oraz właściwą komunikację z końmi. Wy będziecie mogli cieszyć się z jazdy konnej bez kontuzji, a dosiadane wierzchowce otrzymają precyzyjne sygnały, co ułatwi waszą współpracę. Dbamy także o zdrowie i dobrą kondycję psychiczną i fizyczną naszych koni.

Na Zaczarowanym Wzgórzu nie uznajemy DROGI NA SKRÓTY i uczymy WSPÓŁODCZUWANIA – u nas jeździec i koń tworzą wzajemnie uzupełniającą się parę.

 

Mocna 5!, czyli dlaczego warto jeździć na Zaczarowanym Wzgórzu!

 

 • Dobrze zaopiekowane konie. Nasze wierzchowce są pod stałą opieką weterynarzy (Agnieszka Bogusz, Darek Polakiewicz), dietetyków, specjalistów od dopasowywania siodeł i ogłowi (Michał Dobrowolski), kowali (bracia Łuszczowie), fizjoterapeutów i behawiorystów. To gwarantuje, że konie mają właściwą i KOMPLEKSOWĄ opiekę, są zrównoważone psychicznie i odpowiednio przygotowane kondycyjnie.
 • Doświadczeni instruktorzy. Poprowadzą zajęcia w stronę zrozumiałej i skutecznej współpracy z końmi. Nasza kadra nieustannie się szkoli, regularnie zapraszamy też do nas uznane autorytety jeździeckie. Wszyscy instruktorzy uczą zgodnie z najnowszymi badaniami i wiedzą naukową, a swoje umiejętności wykorzystują do indywidualnej pomocy jeźdźcom w ich rozwoju.
 • Holistyczne podejście do nauki jazdy konnej. W zależności od stopnia zaawansowania jeźdźca oprócz nauki jazdy konnej oferujemy mu praktyczne zajęcia w stajni (m.in. nauka siodłania, czyszczenia i karmienie koni), zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu nauki „czytania koni”, doskonalimy skuteczny systemu komunikowania się z końmi, wzmacniamy u jeźdźca kontrolę własnego ciała i korektę dosiadu. Pracujemy z końmi z ziemi różnymi technikami, uczymy masażu relaksacyjnego, jazdy bez ogłowia, elementów konkurencji TREC PTTK. Organizujemy wyjazdy w teren, w tym rajdy turystyczne i długodystansowe.
 • Kompleksowe podejście do jeźdźca. Naszym jeźdźcom proponujemy indywidualne podejście i łączymy naukę jazdy z treningami uzupełniającymi z ziemi. To świetna inwestycja w sprawnego, zrównoważonego jeźdźca, która skutkuje solidnymi podstawami i odpowiednim wzorcem ruchu. To fundamentalna podstawa do długoletniego cieszenia się z jazdy konnej bez kontuzji i z dokładniejszymi sygnałami skierowanymi do naszego wierzchowca. Jeźdźcom oferujemy także uzupełniające jazdy ćwiczenia rozciągające, wzmacniające oraz poprawiające ruchomość miednicy i kręgosłupa. Można też skorzystać z zajęć rozwojowych „Open by the horse”, na których jeździec odnajduje swoje dobre strony oraz poprawia panowanie nad swoją energią i emocjami.
 • Odpowiednia infrastruktura. Posiadamy otwartą piaskową ujeżdżalnię z oświetleniem, piaskowy lonżownik, krytą ujeżdżalnię, plac z przeszkodami terenowymi i TREC PTTK oraz przepiękne górskie tereny na wyciągnięcie ręki.

 Powrót