Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Zaczarowane Wzgórze to miejsce, które powstało z pasji

– dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. To miejsce zrodziło się z marzeń. Marzeń o koniach, przestrzeni, pięknych widokach, o gościach, którzy zapomną, co to pędzący czas, pijąc pod dębem herbatę lub napar z mięty.

Ośrodek znajduje się w otoczeniu zielonych łąk z cudowną panoramą na Pogórze Wielickie i Beskid Wyspowy

. Bliskość gór zapewnia niezwykle widoki z końskiego grzbietu. Gospodarstwo posiada 30 przyjaznych koni różnych ras i wielkości np. kuce szetlandzkie, felińskie, koniki polskie, rasy małopolskiej, tinkery.

Specjalizujemy się w jeździe konnej w terenie i organizacji rajdów, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców

. Jazdy odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczymy jazdy konnej, a równocześnie budowania partnerskich relacji między człowiekiem a zwierzęciem i więzi opartych na wzajemnym rozumieniu potrzeb i zachowań.

Zaczarowane Wzgórze to miejsce idealne do wypoczynku, biesiad i imprez

. Gotujemy z fantazją, stawiamy na lokalne i ekologiczne produkty. Współpracujemy z miejscowymi producentami. Nasze kury znoszą szczęśliwe jajka, a nasze dynie są znane w całej Małopolsce. W „wiejskim mini-zoo” na młodszych i starszych czekają ciekawskie kozy oraz króliki, owce i świnki. Wszystkie zwierzaki są żądne pieszczot i karmienia.

W 2014 roku zdobyliśmy I miejsce w konkursie na najlepszą Zagrodę Edukacyjną w Małopolsce, a w 2012 roku – II miejsce na najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne.

Największą radością dla nas jest to, że nasi goście wracają do nas, przywożąc swoje rodziny, przyjaciół, znajomych. Wszystko, co przekazujemy i czego uczymy, jest prawdziwe i płynie prosto z serca.

Zapraszamy! Agnieszka Grochal-Gil i Basia Draus z „zaczarowaną” ekipą.

Agnieszka Grochal-Gil Basia Draus