Turnus III - Grupa Koniarze 7-10, początkujący ( stęp, początek kłusa, pierwsza przygoda)

Cena:2350.00
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Turnus III - (23.02-1.03.2025)  (woj. śląskie. podkarpackie, pomorskie • lubelskie • łódzkie)

Obóz jeździecki przeznaczony dla dzieci/ młodzieży, którzy lubią być w ciągłym ruchu i kochają konie. Celem obozu jest opanowanie podstaw jazdy konnej bądź doskonalenie umiejętności jeździeckich oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu bez względu na porę roku i realizowania swoich pasji.

W programie m.in.:

  • 6 godz. jazdy konnej + 15 godz. zajęć konnych
  • Konie – w teorii i praktyce…
  • Nauka poprawnego czyszczenia konia, siodłania, bezpiecznego prowadzenia itp.
  • HOBBY HORSE, czyli dzień  z hobby horsami konkurencje sportowe (grupa młodsza)
  • Zajęcia z poprawy dosiadu, równowagi, wzmacniające i rozciągające,
  • Zajęcia teoretyczne z elementami behawiorystki oraz komunikacji z końmi. Szukanie odpowiedzi na pytania: co wyrażają uszy konia, jaka jest ich mimika, jak zorganizowane jest stado, jakie są naturalne potrzeby koni itd.
  • Barki ziołowe dla koni, gałązki smakowe.
  • Białe szaleństwo – zjazd na jabłuszkach, sankach i na „byłe czym” oraz bitwy śnieżne
  • Wieczorne bajania na różne tematy
  • Gry, konkursy śmieszne, ale nie ośmieszające
  • Coś z niczego, kreatywne warsztaty
  • Zimowe słodkości – kulinarne szaleństwo
  • Kino przygodowe
  • Zimowe ognisko

Nasze ferie są kreatywne, końskie, terenowe, białe i kolorowe, aktywne i bardzo, ale to bardzo roześmiane. Zapraszamy koniary, koniarzy, kucyko-miłośniczki, ale również tych, którzy nigdy na koniu nie siedzieli, ale czuję, że to coś dla nich.

Nasze obozy zgłoszone są do kuratorium i organizowane wg. wytycznych GIS, MEN. jesteśmy pod stałą kontrolą służb kontrolujących, by wypoczynek dla dzieci i młodzieży był bezpieczny.

Dla kogo – dla małych i dużych koniarzy, zarówno dla tych, którzy chcą zacząć przygodę konną, jak i dla tych zaawansowanych koniarzy. W tym roku zapraszmy również na grupę sportową.

Dlaczego u nas – Ponieważ od lat organizujemy legalne, zgłoszone do kuratorium obozy. Zatrudniamy najlepszych z najlepszych wychowawców, instruktorów, trenerów. Stawiamy na jakość, dbamy o nasze konie. Jesteśmy ośrodkiem edukacji dzieci i młodzieży, dlatego doskonale znamy potrzeby uczestników, jesteśmy uważni, dbamy o bezpieczeństwo, każdego traktujemy indywidualnie. Nie ma nudy.

Informacje ogólne:

Zakwaterowanie: w pokojach zgodnie z wytycznymi MEN. Każdy pokój jasny, ciepły, czysty z łazienkami. W pokojach znajdują się łóżka piętrowe i pojedyncze. Pod każdym łóżkiem box na ubrania.

Wyżywienie: domowa kuchnia, oparta głównie o produkty od lokalnych dostawców.
5 posiłków dziennie do syta: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Zawsze jest wersja wegetariańska. Napoje zarówno ciepłe jak i zimne dostępne non stop. Prosimy zaopatrzyć dzieci w bidony/kubki termiczne.

Konie: posiadamy do dyspozycji 40 koni. Konie na których odbywają się jazdy, pracują według grafiku, nie są przeciążone, chętne do pracy. Ośrodek działa całorocznie, konie są w ciągłym treningu w pracy z ziemi i z siodła. Padokowane w każdej wolnej chwili, mają zapewniony odpowiedni relaks. Konie są pod stałą opieką weterynaryjną, dietetyków, sadelfiterów (Michał Dobrowolski), kowali (Łuszcz), fizjoterapeutów i behawiorystów (Marta Malaga, Katarzyna Olczak) co gwarantuje, że konie mają właściwą KOMPLEKSOWĄ opiekę, są zrównoważone psychicznie i właściwie przygotowane kondycyjnie. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo, które jest priorytetem.

Instruktorzy: doświadczeni instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia w stronę zrozumiałej i skutecznej współpracy z końmi. Nasza kadra szkoli się nieustannie korzystając z bogatej oferty jaką mamy na rynku. Posiadamy wiedzę i umiejętności dlatego naszych obozowiczów szkolimy metodami sprawdzonymi, ale i zgodnymi z najnowszymi badaniami i nauką. W naszym ośrodku odbywa się wiele branżowych szkoleń, dlatego mamy dostęp do wiedzy i nowoczesnego sprzętu jeździeckiego.

Program: szczegółowo dopasowany do grup wiekowych, do stopnia zaawansowania. Na tle innych ośrodków, wyróżnia nas to, że uczestnicy mają zorganizowany cały czas, z jedną przerwą 1h po obiedzie. Proponujemy między innymi warsztaty dosiadowe, naturals, pielęgnacja konia, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające dla jeźdźców, warsztaty z komunikacji prowadzone techniką open by horse, dopasowanie sprzętu, nauka masaży i ćwiczeń dla koni, warsztaty różnych technik pracy z koniem z ziemi. Zajęcia teoretyczne poparte praktyką. Jeżeli chcecie cały dzień spędzać w pokoju - to nie jest obóz dla Was, u nas zawsze coś się dzieje.

Kadra: ludzie z doświadczeniem, uprawnieniami, pasją, pozytywną energią, kreatywni, odpowiedzialni. Chętnie dzielą się swoimi pasjami i biorą czynny udział w obozowym życiu. Dbają o bezpieczeństwo i o to, aby nie było nudy, a obozowy czas był wypełniony od rana do wieczora. Uczestnicy w pokojach tylko śpią, a nie spędzają tam całych dni. Nasza kadra, to wspaniali ludzie, którzy pracują z nami często od kilku lat.

Dodatkowo: sala wykładowa wyposażona w sprzęt multimedialny,  wiata grillowa, miejsce ogniskowe, plac zabaw i parę hektarów bezpiecznego terenu.

Posiadamy również krytą ujeżdżalnię, tor z przeszkodami TREC i habituacyjnymi.


Ubezpieczenie: wykupiona polisa dla każdego uczestnika w PZU

Opieka medyczna: ośrodek ma podpisaną umowę z ośrodkiem zdrowia, pielęgniarką.

Zniżki:

- za zapis do końca października 100zł,
- dla rodzeństwa zniżka 50zł od osoby,

- bony rabatowe Zaczarowanego Wzgórza (100 zł), które nie sumują się,
- dla uczestników Szkoły Prawdziwych Koniarzy dodatkowa zniżka 150 zł od osoby.

Uwaga! Program, ilość jazd dostosowywany jest również do istniejącej pogody, wieku i kondycji uczestników i może być podczas obozu MODYFIKOWANY!

Telefony:
Telefony udostępniane są w porach poobiednich, czyli w godzinach 14.00-15.30.
Oto kilka zdań, dlaczego nie zgadzamy się, by uczestnicy mieli stały dostęp do komórek.
– obozowicz może się zamykać w „elektronicznym świecie” nie będzie chciał lub trudniej mu będzie nawiązać kontakty z pozostałymi uczestnikami. Obóz to czas zabawy, rozwijania swoich pasji, nawiązywania kontaktów w świecie rzeczywistym

– obóz to też czas na naukę radzenia sobie samemu lub przy pomocy wychowawcy z problemami- dziecko musi nauczyć się samemu podejmować decyzję odnaleźć swoje miejsce w grupie
– tęsknota jest uczuciem naturalnym, widzimy, że niektóre dzieci w czasie rozmów z rodzicami “ mają mokre oczy”, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny w środku dnia, nie wieczorem.
– obóz odbywa się przy udziale zwierząt- nie możemy pozwolić sobie na rozproszenie uwagi, nagłe dzwonienie telefonu, gdyż mogłoby to się skończyć wypadkiem, kontuzją
– telefony rozbijają plan dnia, rozpraszają dzieci, a my chcemy by wykorzystały ten czas aktywnie, poprawiając swoją sprawność fizyczną i koncentrację- chcemy by się dobrze bawili.

Ważne !!!

Każdy rodzic, opiekun prawny zapisuje swoje dziecko osobiście! Proszę przy zapisie zwrócić uwagę na właściwą grupę wiekową. Jeżeli w danej grupie jeździeckiej nie ma miejsca, prosimy o kontakt. Prosimy o przemyślane rezerwacje terminów, aby nie blokować miejsc.

Telefon do kontaktu: 799870856

Co zabrać ze sobą na ferie ?

…Bez szaleństw, bierzemy to co konieczne, balowe suknie, krawaty, garnitury zostają w szafie. Dużo czasu spędzamy na zewnątrz, w stajni, z końmi, nie bierzcie ubrań „nówek” Ograniczamy swój bagaż do torby lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów + torba z rzeczami na konie. Nie przywoźcie ogromnych walizek, kontenerów, bo nie mamy ich gdzie trzymać!

Zabieramy ze sobą:

  • bieliznę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu) 
  • ciepłe buty,
  • czapkę, rękawiczki, szalik
  • cienka opaska na uszy lub kominiarka do założenia pod kask na czas jazdy konnej
  • kombinezon
  • bieliznę termiczną
  • buty do chodzenia w ośrodku
  • t-shirty na każdy dzień,
  • bluzy, ciepły polar
  • spodnie
  • kurtka zimowa
  • kubek termiczny
  • Nie zapomnijcie o kosmetykach (mydło, szampon, pasta do zębów) i ręczniku!

Na konie
Najlepiej w osobnej torbie (bryczesy, lub legginsy lub długie spodnie dresowe, zimowe buty do jazdy konnej lub wyższe do kostki sznurowane koniecznie ocieplane, kask ( istnieje możliwość pożyczenia). Proszę o pamiętać, że w butach gumowych, nie ocieplanych dzieciom jest bardzo zimno!

Kasa?
Na obozie wszystko jest już opłacone, ale wiadomo – jakieś zaskórniaki zawsze się przydają! Nie przesadzajcie jednak z ilością gotówki!

Telefon, laptop, tablet
Telefony są do Waszej dyspozycji w porze poobiedniej, przez ok. godzinę, to czas na telekonferencję. Proponujemy zabieranie podstawowych modeli telefonów – kosztowne smartfony nie są mile widziane, a ich zgubienie lub uszkodzenie może być bolesne! Nie odpowiadamy za nie ! Drodzy rodzice, ograniczenia telefonów wynikają z tego, że chcemy aby dzieci integrowały się ze sobą, rozmawiały. Podczas obozu w pokojach tylko śpimy, dlatego laptopy, notebooki i tablety zostawicie w domu, niech od Was odpoczną.

Aparat fotograficzny?
Aparat tak, jest tu tak pięknie, ze możecie pstrykać do woli. Jeżeli zabierzecie ze sobą sprzęt fotograficzny uważajcie na niego. Proponujemy, zabrać tańsze modele aparatów. 

Lekarstwa
Wszystkie przywiezione na obóz lekarstwa muszą zostać podpisane, zapakowane w woreczek strunowy i przekazane kierownikowi obozu wraz z dokładną instrukcją dawkowania leku!

Turnus III - Grupa Koniarze 7-10, początkujący ( stęp, początek kłusa, pierwsza przygoda) - Galeria 4