Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Serdecznie zapraszamy na konne obozy dla dorosłych!


Terminy: 

3 września- 9 września

Koszt: 1350zł 

Zajęcia rozpoczynają  się w niedzielę o godz. 10:00 i kończą w sobotę o godz. 17:00

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu lub przyjechania wcześnie za dodatkową opłatą.


w tym wliczone są:

noclegi, pełne wyżywienie oparte na lokalnych produktach, dla osób, które przyjadą z końmi boksy i wyżywienie dla konia, dla osób nie posiadających konia wynajęcie konia z ośrodka, treningi/ zajęcia teoretyczne/ jazdy ok. 6 godzin dziennie.

Serdecznie zapraszamy na aktywny wypoczynek w siodle połączony z treningami jeździectwa naturalnego. 
Głównym celem treningów z zakresu jeździectwa naturalnego jest wypracowanie szacunku, zaufania i chęci współpracy naszego wierzchowca. Wszechstronna edukacja nie tylko dla konia, ale przede wszystkim dla jeźdźca. Ucząca cierpliwości, pracy nad sobą, swoimi emocjami, przekazywania precyzyjnych komunikatów poprzez mowę swego ciała. To nie tylko droga do stworzenia dobrej współpracy, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Program dostosowany do potrzeb uczestników i ich koni. Planowane są również zajęcia z lonżowania za pojedynczej i podwójnej lonży, odczulanie koni w parku habituacyjnym, zajęcia na przeszkodach TREC. Prowadzimy również zajęcia wzmacniające i rozciągające mięśnie, zwiększające świadomość własnego ciała i równowagi.

Zajęcia jeździeckie dostosowane będą do potrzeb i umiejętności uczestnika, skupimy się na dobrym kontakcie z koniem, poprawie dosiadu, itp. Dla osób chętnych wyjazdy terenowe.
Zapisy przyjmujemy do końca sierpnia! Dla zgłoszeń do końca lipca 50zł rabatu oraz dla osób zgłaszających się w grupie tj. co najmniej 2 osoby.
Możliwość sesji zdjęciowej z końmi w cenie: 200zł.

Więcej informacji i zapisy: wzgorze@poczta.onet.pl, 609050991
Serdecznie zapraszamy!

Oto opinie z poprzednich obozów:

…Po pierwszym ćwiczeniu, które było nagrywane na kamerkę, a  polegało na założeniu koniowi kantara i wyprowadzeniu go na uwiązie z boksu, ze stajni i wprowadzeniu z powrotem do boksu, zastanawiałem się „co ja tutaj w ogóle robię??”, ale gdy oglądaliśmy i komentowaliśmy filmy moje i innych uczestników obozu na zajęciach teoretycznych, stało się jasne jak bardzo nieczytelne sygnały wysyłamy koniom. Zaskoczyło mnie, że koń pomimo swej wielkości i siły jest niesamowicie delikatnym i wrażliwym stworzeniem.

Bartek z Kielc (ćwiczył z koniem Jaksa)

Ten obóz w takiej właśnie formie był spełnieniem moich dziecięcych marzeń

Kasia  z Wrocławia (ćwiczyła z koniem Bułek)

Zaskoczyło mnie ile to trzeba włożyć wysiłku, by skoordynować myśl, oddech, ustawienie własnego ciała i energię, tak aby sygnały wysyłane do konia były spójne i czytelne.

Kasia 2 z Wrocławia (pracowała z Płynącym)

Niesamowitą frajdę sprawiła mi komunikacja z koniem. Odważyłam się nawet kłusować na cordeo.

Aga z Wieliczki: (pracowała z Beatą)

Bywałam wcześniej na kursach naturalsowych, z jednego z nich uciekłam po 1-szym dniu ! Przełamałam tu swoje opory przed jazdą konną na ogłowiu bezwędzidłowym w terenie. Zobaczyłam jak wiele daje praca z ziemi w wytworzeniu relacji i porozumieniu z koniem.             

Gosia z Rzeszowa: (pracowałam z Johnym)

Miałam problem z własnym koniem. Zrozumiałam jak ważne jest ustawienie własnego ciała, by być czytelną dla konia.

Gosia z pod Krakowa (pracowała z Pasją)

Przełamywałam własne opory i bariery, co wcale nie było łatwe, o czym świadczyły wylane przeze mnie łzy. Wiele pracy włożyłam w pracę nad swoją koordynacją, pewnością siebie.  Na ostatnich zajęciach w końcu zrozumiałam, że się opłacało i jaki wielki progres nastąpił w komunikacji z koniem.

Dominika z pod Krakowa (pracowała z Tajfunem, Carinką)Powrót