Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ROZEŚMIANE, KREATYWNE WEEKENDOWE BIWAKI 2017/2018!


Zaczynamy o 9:30 w sobotę kończymy w niedzielę o 17:00.

Koszt 170zł.

Zapisy wyłącznie mailowe: wzgorze@poczta.onet.pl, proszę o podanie imienia i nazwiska dziecka, daty urodzenia oraz numeru kontaktowego.

Biwak przyrodniczo survivalowy – dla dzieci 7+ prowadzone przez naszego przyrodnika Pana Sławka. Biwaki, na których będzie możliwość bliższego poznania fascynującego świata zwierząt i roślin oraz zdobycia umiejętności podstaw survivalu. To prawdziwa przygoda, przybliżająca tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. W programie m.in.: jak samodzielnie rozpalić ognisko, zbudować szałas, w jaki sposób zdobyć wodę oraz jak prawidłowo posługiwać się mapą i kompasem. Na zajęciach przyrodniczych uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób sprawnie i wnikliwie obserwować zachowania natury i odpowiednio je analizować. Na każdym biwaku będziemy zbierać odznaki prawdziwego przyrodnika, a dla najwytrwalszych na zakończenie cyklu biwaków będzie czekać duża niespodzianka. Biwaki mają rozbudzić świadomość ochrony otaczającego świata poprzez bezpośredni kontakt z naturą. Dla chętnych po 1 godzinie dziennie zajęć jazdy konnej (uwaga! W sobotę grupa survivalowa ma jazdę o 10:00!).

 

Biwak konny – 2 grupy: 7+  i dla dzieci 10+, takich którzy najchętniej w stajni cały dzień, by spędzali. Biwak prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów oparty o nasz autorski program. Stawiamy nacisk na bezpieczną jazdę Z KONIEM, a nie tylko NA KONIU, opartej na partnerstwie i współpracy, których FUNDAMENT stanowi wzajemne ZAUFANIE i SZACUNEK. Uczymy komunikacji z końmi, właściwej ich pielęgnacji (np. masaż relaksacyjny, pielęgnacja kopyt),  żywienia, zajęć praktycznych w siodle i z ziemi na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzimy warsztaty dosiadowe (woltyżerka, praca na piłkach, ziemi, trampolinie, koziołku, koniu). Ponadto cudowne tereny i rajdy po niekończących się górskich duktach. Gwarantowane 2 godziny jazdy konnej dla osób początkujących i kłusujących i 3 godziny dla galopujących.

 

Terminy: 

2017:    23-24.09, 14-15.10, 11-12.11, 2-3.12, 16-17.12,

2018:    27-28.01, 24-25.03, 26-27.05, 9-10.06 

Biwak taneczno-konny- dla dzieci 7+,  pełne pozytywnej energii i tanecznego szaleństwa. W czasie ich trwania dzieci będą uczyć się nowych choreografii tanecznych, brać udział w rozmaitych zabawach z tańcem i muzyką co pozwoli im odnaleźć miłość do tańca. Zajęcia taneczne pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, poprawiają koordynację ruchową oraz pomagają w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Zajęcia te są również formą aktywności fizycznej. W programie zajęć  znajda się m.in.: tańce animacyjne, tańce integracyjne, zumba dla dzieci, nauka nowych choreografii czy też tańce ze wstążkami i rekwizytami. Biwaki prowadzone będą przez panią Olę, której taniec jest wielka pasją a jej tańce tańczą niemal wszyscy którzy odwiedzają zaczarowane wzgórze.Na biwakach zadbamy o to by każde dziecko czuło się dobrze i z pomocą pan Oli odkryło w sobie dusze tancerki/tancerza i potrafiło połączyć naukę tańca ze wspaniała zabawą. Dla chętnych po 1 godzinie dziennie zajęć jazdy konnej. 

Terminy: 

2017:    28-29.10, 18-19.11, 9-10.12 ,

2018:    20-21.01, 10-11.02Powrót