Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Nabór do klasy I Szkoły dla Prawdziwych Koniarzy na rok 2022/23!


Dla kogo:

  • miłośników, pasjonatów koni w wieku 12+
  • młodych jeźdźców posiadających umiejętności jazdy w podstawowych 3 chodach (stęp, kłus, galop).
  • dla chętnych na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, szczególnie opartych na budowaniu wzajemnych relacji z koniem.

Program przewidziany jest na 3 lata. W każdym roku przewidzianych jest 10 zjazdów weekendowych trwających od piątku (przyjazd od godz. 17/20) do niedzieli ( odbiór godz. 16/17). Każdy semestr zakończony jest egzaminami z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Program

wiedza behawioralna, pielęgnacja koni, profilaktyka weterynaryjna, komunikacji i budowania relacji z końmi, pracy z ziemi przygotowującej do jazdy rekreacyjnej i sportowej, lonżowanie koni, habituacja koni, poprawa dosiadu i jazdy klasycznej zgodnej z biomechaniką konia i jeźdźca, warsztaty z dopasowania sprzętu jeździeckiego, postawy fizjoterapii, podstawowych prac stajennych, przygotowanie do dyscyplin sportowych takich jak rajd długodystansowy, TREC PTTK, jazdy bez ogłowia i wiele innych tematów z zakresu najnowszej wiedzy nt. koni i jeździectwa, ITP.

Terminy zjazdów w I semestrze: 16-18.09, 14-16.10, 4-6.11, 25-27.11, 16-18.12

Rekrutacja:

Przyjmujemy osoby jeźdżące na poziomie brązowej odznaki PZJ i GTJ (wymagana odznaka lub pisemne potwierdzenie umiejętności trenera.

Zgłoszenia TYLKO mailem: imieniem i nazwiskiem kandydata oraz numerem kontaktowym do Rodziców.

poczta@wzgorze.eco.pl z dopiskiem SPK I

Koszt: 400zł/zjazd

obowiązuje WPISOWE 50zł, niezwracalne w przypadku rezygnacji.Powrót