Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Strefa Letniej Przygody- PÓŁKOLONIE WAKACYJNE
Strefa Letniej przygody- PÓŁKOLONIE na Zaczarowanym Wzgórzu
????14-18.08
????21-25.08
✅Czas trwania 8.00 – 17.30
✅Wiek dzieci 7-10 lat
✅Posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek, nieograniczony dostęp do napoi
✅ZAPISY: LINK

Przygodowa półkolonia z elementami survivalu! Tropienie zwierząt po śladach, sztuka maskowania, budowanie szałasów, ogniska, ekscytujące gry terenowe, super zabawa na łonie przyrody Beskidu Wyspowego. Zapraszamy na aktywne i niezapomniane ostatnie tygodnie wakacji. Nie wymagamy specjalnego przygotowania kondycyjnego ani umiejętności - zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej.
W programie m. in.:
????Leśny survival. Poznamy zasady przetrwania w lesie: budowanie szałasu, czytanie znaków topograficznych, lekcja rozpalania ognia i kuchni polowej, sztuka zdobywania pożywienia i wody w terenie.
????Kuchnia z lasu. Jak zdobyć pożywienie w lesie, jadalne i niejadalne dary natury, chipsy z pokrzyw, ziemniaki z ogniska i podpłomyki
????Moc natury. Nauczymy się rozpoznawać lasy świerkowe, jodłowe, bukowe, a także poszukamy śladów zwierząt.
????Mapa i kompas. Podstawy terenoznawstwa, marsze i zadania na orientacje, proste sposoby na wyzwania w terenie i wyznaczanie kierunków świata różnymi metodami.
????Doświadczamy sztuki. Będziemy tworzyć w plenerze fotografie, komiksy, pocztówki, plakaty i co tylko wyczaruje nasza głowa. Zajmiemy się również autorską mapą okolicy.
????Sport i zabawa. Codziennie weźmiemy udział w przeróżnych aktywnościach sportowych, grach terenowych i turniejach sportowych.
????Warsztaty kreatywne. Stworzymy coś z niczego, podarujemy nowe życie starym przedmiotom
????Jedna noc pod namiotami – dla wszystkich chętnych proponujemy jedną noc pod namiotem, zapalimy wieczorem ognisko, poszukamy świetlików i pooglądamy spadające gwiazdy.
????3x0,5 godziny jazdy konnej podczas turnusuPowrót