Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Biwaki


Biwaki to pełen radości weekend na Zaczarowanym Wzgórzu:

- dla dzieci od 7 roku życia
- zaczynamy w soboty o godz. 9:30/10.00, a kończymy w niedzielę o godz. 16.30
- koszt 350 zł, a Państwa macie wymarzony wolny weekend 

Zapisu na biwak należy dokonać przez platformę internetową (klikając opcję „REZERWUJ” pod wybranym biwakiem) LINK

Po prawidłowej rezerwacji miejsca otrzymają państwo na maila informacje o dalszych krokach rezerwacji. Jeśli nie otrzymają Państwo potwierdzenia mailowego, prosimy o kontakt wzgorze@poczta.onet.pl

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, chcąc rozwijać ich pasje, zainteresowania, nowość - trzy grupy tematyczne liczące 15 dzieciaków, podczas jednego weekendu.


Biwaki przyrodniczo survivalowe 

dla dzieci 7+, na których będzie możliwość bliższego poznania świata zwierząt i roślin oraz zdobycia umiejętności podstaw survivalu. Otwieramy szeroko oczy, wsłuchujemy się w otaczający świat, tropimy, uczymy się radzić sobie w terenie. Prawdziwa przygoda, przybliżająca tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Nasze biwaki to dwa intensywne dni przyrodniczo-survivalowych zajęć, nie ma czasu na nudę. Zapewniamy niezapomnianą przygodę, bezpieczny teren, pełne, domowe wyżywienie, zakwaterowanie w przytulnych pokojach oraz całodobową opiekę wychowawcy-animatora. Program zależny od pory roku, warunków pogodowych


W programie między innymi:

 • „kij, patyk i zabawa gotowa”
 • jak żyć z zgodzie z naturą
 • sztuka leśnego kamuflażu
 • jak rozpalić ognisko i posługiwać się krzesiwem
 • nauka podstaw pierwszej pomocy
 • terenowe gry i zabawy
 • wąwóz pełen tajemnic
 • 10 zadań survivalowca
 • kuchenne rewolucje na ognisku
 • jak pachnie leśny świat
 • budowanie szałasów
 • wieczorne ognisko z kiełbaską

 

W dzisiejszych czasach nigdy nie wiadomo, kiedy przydadzą Ci się umiejętności takie jak:

 • sms morse’a, czyli przekazywanie wiadomości na odległość
 • tajne przez poufne, szyfrowanie wiadomości
 • jak nie umrzeć z pragnienia, gdy w pobliżu nie ma sklepu J

 

 

Biwaki konne – 

dla dzieci 10+ oraz 7-10 lat, takich którzy najchętniej w stajni cały dzień, by spędzali.

Dla grupy 7-10, szalone konne zabawy na świeżym powietrzu, świat który się kręci wokół końskiego ogona, niesamowite konne przygody w grze terenowej, quizach i zagadkach. Będzie również kolorowo, czyli kreatywnie, artystycznie, sensorycznie plastyczne dla każdego. Nie zabraknie oczywiście jazd konnych, zajęć teoretycznych jak i zabawy w fryzjera konnego naszych kucyków. Biwak prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów oparty o nasz autorski program. Stawiamy nacisk na bezpieczną jazdę Z KONIEM, a nie tylko NA KONIU, opartej na partnerstwie i współpracy. Obowiązkowo odwiedzimy nasze wiejskie „mini-zoo” i nakarmimy kozy, świnki morskie, baranka.

 

Dla grupy konnej 10+, program mocno „koński”: jazdy konne, mnóstwo zajęć teoretycznych oraz praktycznych w stajni. Uczymy komunikacji z końmi, opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W programie ćwiczenia psychofizyczne dla młodych jeźdźców z piłkami gimnastycznymi, gumami „mini band” a także wiele zajęć usprawniających zmysł równowagi i świadomości dosiadu. Prowadzimy warsztaty dosiadowe ( praca ziemi, na trampolinie, koziołku, koniu) Ponadto spacery z końmi, wszechstronna praktyka stajenna. Nie zabraknie również szalonych wspólnych zabaw, gier terenowych oraz wieczorów pełnych śmiechu.

Grupa starsza biwakowa będzie miała okazję towarzyszyć przy karmieniu koni, czyszczeniu, siodłaniu. Uczymy codziennej pielęgnacji, jak zapobiegać chorobom a także jak je leczyć.

Biwaki 10+ to taki „wstęp” do Szkoły Prawdziwych Koniarzy, która doczekała się już 4 pokolenia absolwentów. Absolwenci i uczestnicy SPK biorą udział w wielu prestiżowych wydarzeniach jeździeckich. Jeżeli zatem Wasze dziecko chce się rozwijać w sztuce jeździeckiej, jest szczęśliwe w otoczeniu koni, to nie ma na co czekać!
    

        


ZOBACZ AKTUALNĄ OFERTĘ

 

Oferta 2021

 

ZWIŃPowrót