Osrodek Zaczarowane Wzgórze 

Wakacyjne obozy tematyczne


Sielsko-czarodziejskie wakacje w siodle pod okiem wykwalifikowanych pedagogów i instruktorów. Każde inne, ciekawe, tematyczne, niezapomniane.  Staramy się wykorzystać maksymalnie czas. 

To niezapomniane chwile przy naszych Czterokopytnych przyjaciołach. Nie tylko będziecie mieli okazję pojeździć na naszych spokojnych i bezpiecznych wierzchowcach w otoczeniu niesamowitych widoków Pogórza Wielickiego i Beskidu Wyspowego, ale również poznać ich mowę ciała, porzucić się przy nich komfortowo i bezpiecznie.

Nasza stajnia specjalizuje się szczególnie w przygotowaniu jeźdźców do bezpiecznej jazdy w ternie, co może być początkiem do niezapomnianych rajdów i galopów niekończącymi się duktami leśnymi.

Wakacje w siodleW programie oprócz jazdy konnej przewidziane są w zależności od stopnia zaawansowania jeźdźców: praktyczne zajęcia w stajni w tym nauka siodłania, czyszczenia i karmienie koni, drobne prace stajenne, konserwacja sprzętu jeździeckiego, dyżury w stajni. Przewidujemy również zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu psychologii, nauki czytania koni, systemu komunikacji i porozumiewania się z końmi i kontrolą własnego ciała, rodzajów dosiadu, pracy z końmi z ziemi technikami naturalnymi (w tym 10 Złotych Minut, odczulanie, itp.), masażu relaksacyjnego, itp.


Na zajęcia jeździeckie uczestnicy obozu dobierani są w grupy względem umiejętności jeździeckich, które są sprawdzane na początku obozu.

Pozostałą wolną chwilę między jazdami – końmi i stajnią wypełnimy Wam:
 • grami i zabawami ze śmiechem bez liku,
 • konkursami wesołymi niekoniecznie mądrymi,
 • zajęciami w terenie, na łące, czyli zajęciami przyrodniczymi i grami terenowymi,
 • kreatywnymi warsztatami plastycznymi,
 • zabawami sportowo-rekreacyjnymi,
 • kulinariami,
 • zajęciami z naszymi pozostałymi zwierzakami typu kozy, owce, świnki, króliki, świnki morskie, osioł i ptactwo wszelakie.

Uczestnicy obozu zapewnione mają: 5 domowych posiłków, ubezpieczenie i całodobową opiekę wykwalifikowanych pedagogów, profesjonalnych instruktorów jeździectwa, nocleg w nowym, estetycznym budynku. Na terenie do dyspozycji jest placyk zabaw, boisko do siatkówki, miejsce ogniskowe, wiata grillowa, trampolina.

Nasze obozy są zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Ośrodek ma możliwość wystawiania faktur za udział dziecka w obozie w celu uzyskania dofinansowania z zakładu pracy.

        

         ZOBACZ AKTUALNĄ OFERTĘ ->
         OFERTA WAKACYJNA 2021 :) 

Wakacyjny niezbędnik, czyli co zabrać na obóz!

 

Bez szaleństw, bierzemy to co konieczne, balowe suknie, krawaty, garnitury zostają w szafie. Większość czasu spędzamy na łące, w stajni, z końmi, nie bierzcie ubrań „ nówek” Ograniczamy swój bagaż do torby lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów + torba z rzeczami na konie. Nie przywoźcie ogromnych walizek, kontenerów, bo nie mamy ich gdzie trzymać!

Zabieramy ze sobą:

 • bieliznę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu) 

 • 2 pary butów (jedną parę lekkich sandały, buty pełne na wyjścia w teren, ewentualnie gumiaki )

 • buty do chodzenia w ośrodku i :)

 • t-shirty na każdy dzień,

 • bluzkę, polar 2 szt

 • spodnie dresowe, spodnie długie 2x

 • krótkie spodenki 2 pary

 • strój kąpielowy

 • kurtka przeciwdeszczowa

 • czapka, nakrycie głowy

 • Na konie- najlepiej w osobnej torbie ( bryczesy, lub legginsy lub długie spodnie dresowe, buty do jazdy konnej lub wyższe do kostki sznurowane, kask ( istnieje możliwość pożyczenia) )

Nie zapomnijcie o kosmetykach (mydło, szampon, pasta do zębów) i ręczniku! Może przydać się też krem z filtrem UV, coś na komary.

Ważne wyraźnie, podpiszcie swoje rzeczy, wiele dzieci ma takie same rzeczy, z tych samych sklepów.

Kasa?

Na obozie wszystko jest już opłacone, ale wiadomo – jakieś zaskórniaki zawsze się przydają! Nie przesadzajcie jednak z ilością gotówki!

Telefon, laptop, tablet?

Telefony są do Waszej dyspozycji w porze poobiedniej, przez ok. godzinę, to czas na telekonferencję. Proponujemy zabieranie podstawowych modeli telefonów – kosztowne smartfony nie są mile widziene, a ich zgubienie lub uszkodzenie może być bolesne!

Podczas obozu w pokojach tylko śpimy, dlatego laptopy, notebooki i tablety zostawicie w domu, niech od Was odpoczną.

Aparat fotograficzny?

Aparat tak, jest tu tak pięknie, ze możecie pstrykać do woli. Jeżeli zabierzecie ze sobą sprzęt fotograficzny uważajcie na niego. Proponujemy, zabrać tańsze modele aparatów. 

Lekarstwa?

Wszystkie przywiezione na obóz lekarstwa muszą zostać podpisane, zapakowane w woreczek strunowy i przekazane kierownikowi obozu wraz z dokładną instrukcją dawkowania leku – dotyczy to szczególnie młodszych obozowiczów. 

 

ZWIŃ 

 Powrót