Osrodek Zaczarowane Wzgórze 
Ada
Srokaty, indiański kuc feliński, ma przed sobą piękną, bryczkaną przyszłość. Nie wyobraża sobie świata bez swojej córki Malwy. Zawładnęła sercem niejednego dzięki swojemu kobiecemu, wyciągniętemu kłusowi ... ;)


Ambicja
Smukłej budowy konik po małopolaczce i ślązaku. Pełna energii i gracji.


Apollo
Nasz boski hucułek. Niezwykle mądry, chętnie pracuje z dziećmi jak i ze starszymi jeźdźcami.


Basia - osiołek
Jej ulubione zajęcie to tarzanie się po betonie. Czasami pomaga nosić sakwy z jedzeniem na nasze obozowe pikniki.


Beata
Tinkerka, przyjechała do nas aż z Irlandii wraz ze swoim kumplem Hipisem. Niezwykle mądra klacz, ulubienica instruktorów. Delikatna, rozumie człowieka bez słów. Jest mamą dwóch srokatych klaczy- Iry i Boskiej. Uwielbia kąpiel i pływanie w rzece.


Boska
Tinkerka, córka Beaty i Hipisa. Niezwykle mądra i spokojna. Urodę odziedziczyła po mamusi, za to charakter po tatusiu.


Bułek
Jeden z trzech koni w naszej stajni, pochodzących z dzikiego stada w Drawsku Pomorskim. Odważny, nie boi się niczego. Lubi współpracować z człowiekiem, choć daje do zrozumienia kiedy czegoś nie rozumie.


Caryca
Królowa stada, najpiękniejsza wśród koni. Jej blond grzywa i kasztanowe umaszczenie sprawiają, że każdy wałach w stadzie przestaje być wałachem. ;) Carka jest niesamowicie kobieca. Uwielbia być czesana, głaskana i robiona na bóstwo, by potem móc przypodobać się wałaszkom w stadzie. Wydała na świat Carineczkę. Caryca to koń Agnieszki ;)


Czesio
Uwielbia marchewki, jabłuszka i wszystko co można wrzucić do brzuszka ;) Według Madzi Czesio to najpiękniejszy i najwspanialszy konik na świecie - i ma rację ;) To cudowny konik polski wprost stworzony dla początkujących jeźdźców. Spokojny, cierpliwy i ... puszysty. Warto podkreślić że Czesław do prezes Pony Clubu.


Didi
Jako źrebak przyszła do nas „po przejściach”, długo nie ufała ludziom. Teraz można ją poznać po tym na padoku, że chętnie podchodzi do człowieka.


Ekwador
Koń z predyspozycjami do sportu. Startuje w zawodach TRECPTTK, rajdy długodystansowe, jazdy bez ogłowia. To jeden z tych koni, które nie lubią głaskania


Emika
Małopolaczka, koń-wyścigówka. Każdy, kto ją pozna, od razu się w niej zakochuje. Cudowna, mądra klacz. Bardzo łagodna.


Emir
Piękny, skarogniady folblut o długich nogach. Swoim romantycznym spojrzeniem i spokojnym charakterem przyciąga do siebie uwagę każdego koniarza. Emir to bez wątpienia koń instruktorski - odważny i pewny siebie wprost idealny. Często odnosimy wrażenie, że jest to koń bez płuc- nigdy się nie męczy. W stadzie polubił konika polskiego Maćka. Koń niezwykle inteligentny, z niesamowicie dobrym spojrzeniem i niezwykle łagodną naturę.


Evita
Wysoka, siwa klacz jednej z naszych instruktorek-Pani Marzenki. Indywidualistka, świetna nauczycielka dla każdego jeźdźca.


Fila
Małopolaczka, wysoka, siwa klacz. Uwielbia pieszczochy, łagodna i bardzo chętna do kontaktu z człowiekiem.


Fort
Pieszczotliwie zwany „forcikiem” . Arabek, wykazujący się ogromną odwagą. Startuje w rajdach długodystansowych i TRECPTTK.


Gniady
Uroczy, malutki kucyk szetlandzki. Odpowiedni dla najmłodszych jeźdźców.


Gracja
Koń idealnej budowy i czarującym spojrzeniu. Gracja to koń dla bardziej doświadczonego jeźdźca. Odkąd do nas przyszła zrobiła ogromny postęp, zaakceptowała nasze warunki :) .Jak prawdziwa kobieta potrafi mieć swoje humorki. Gracja jest szybka jak błyskawica, żaden leśny dukt nie jest wystarczającą długi gdy galopuje. W Raciechowicach wystartowała pod wolontariuszką Asią ;), uwielbia ją również Ola i Adam.


Hipis
Tinker z Irlandii, tatuś Boskiej i Narnii. Swoim pięknym wąsem i rybim okiem przyciąga wszystkich.


Inka
Przyszła na świat 16 maja 2010 roku, podbijając serca wszystkich "wzgórzowych" ;) Kuc feliński, córka Malwy - rozbrykana i żywiołowa klaczka. Czasami zastanawiamy się skąd w niej tyle energii ... i czy na pewno Malwa jest jej matką, gdyż woli towarzystwo swojej babci Ady ;) Świetny skoczek.


Ira
Tinkerka, córka Beatki, wyższa od mamy. Pomimo swojej masy jest delikatna i chętna do pracy.


Jaksa
Konik z dzikiego stada w Drawsku Pomorskim. Szczególnie lubi wędrówki po lesie, niekoniecznie na ujeżdżalni.


Karina
Mały, czarny kucyk, który podbił wiele serc.


Kinia


Klif


Likier
Przyjechał na Zaczarowane Wzgórze wraz z Szafirem. Cudownego usposobienia hucuł, w którym od razu się zakochaliśmy.


Majka
Kucyk szetlandzki o ogromnym serduszku i brzuszku ;) To ukochany konik Mateuszka, rozumieją się 'bez słów' . Majka to honorowy uczestnik Pony Clubu. Uwielbia towarzystwo Emila, razem tworzą zgraną paczkę. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest ulubionym konikiem naszych najmłodszych jeźdźców ;).


Majkens
Piękność i elegancja. Konik bardzo pojętny i chętny do pracy na ujeżdżalni jak i do jazdy w tereny. Zawodnik rajdów długodystansowych, TRECPTTK, zawodów bez ogłowia.


Malwa
Podobnie jak Ada to indiański kuc feliński z bryczkaną przyszłością. Biorąc przykład z mamy podbiła serce koniarzy, zalotnie zerkając swoim rybim oczkiem w ich stronę.


Merlin
Cudowny irlandzki tinker, ujmuje swoją urodą i pięknym ruchem.


Miętus
Szetland,kolega Gniadego, łagodny i czuły. Największa maskotka najmłodszych.


NADZIEJA
Huculski charakter i siła. Dzielnie pokonuje leśne dukty i górskie doliny.


Narnia
Córka Niuni i Hipisa. Bardzo mądra i lubiąca wyzwania.


Niespodzianka
Pieszczotliwie zwana Niunią - piękna z rybim oczkiem. Uwielbia się tarzać, a czyszczenie jej zajmuje sporo czasu :). Karierę dorożkarską pożegnała bez żalu dla nieustających galopów leśnymi duktami. Na Rajdzie Raciechowickim wystartowała pod naszą klubowiczką Sylwią D :) Razem tworzą zgraną paczkę ;) To nieprawda, że tylko "małe" jest piękne. Tą olbrzymią klacz uwielbia zwłaszcza "męska" część naszego jeździeckiego grona, a szczególnie Krzysiek, który dogaduje się z nią "naturalnie" i Andrzej bardziej "klasycznie" :)


Paulinka
Ulubiony kuc wszystkich młodszych koniarzy. Kłusuje i galopuje zanim jeszcze o tym zamarzysz. Koń profesor z ogromna cierpliwością do wszystkich ludzkich niedoskonałości.


Płynący
Konik drawski należący do Rafała i Moniki. Jest ulubieńcem ich córki Oli. Niezwykle zdolny, łagodny i niekłopotliwy jak właściciele. Sprawdza się zwłaszcza, jako koń rajdowo-terenowy.


Ramona
Ślązaczka, mamusia Royala. Koń świetnie nadający się do ujeżdżenia, ale nie tylko. W terenie pokazuje swoją moc i radość z galopów. Ulubienica szczególnie Panów.


Royal
Ślązak, piękny i dostojny. Koleguje się z mniejszymi od siebie trzy razy- Miętusem i Gniadym.


Sauron
Małopolak, bardzo spokojny i uważny. Konik z predyspozycjami do sportu.


Siwa
Koń profesor, niezastąpiona na rajdach, odważna i ciekawa, szybka. Posiada wszystkie cechy by być ulubienicą tłumów.


Szafir
Hucuł, kolega Likiera, na ujeżdżalni czyni cuda pod doświadczonymi jeźdźcami, ale nadaje się także doskonale dla tych najmłodszych


Szaman
Koń Pani Bożenki. Swoją posturą sprawia wrażenie groźnego, w rzeczywistości uwielbia przymilać się do człowieka.


Żarówka
Kuc Feliński, akrobata. Z pastwiska wyjdzie najmniejszą dziurą, aby skosztować trawy po drugiej stronie. Uwielbia oprowadzanki i nosić na swoim grzbiecie najmłodszych jeźdźców.


Kozia Wólka, czyli najprawdziwsze wiejskie zoo
Nie sposób wymienić wszystkie zwierzaki, które się w nim znajdują: kolorowe ptactwo domowe, kury znoszące szczęśliwe jajka, gęsi, które są doskonałymi stróżami, króliki i świnki morskie ulubieńcy najmłodszych, rozbrykane kozy, rozbeczane owce, i trzymające przy korytku wartę świnie. Noe miałby komplet na Arkę.

Zobacz galerię