Osrodek Zaczarowane Wzgórze 
Zaczarowane Wzgórze

Czasław 233, 32-415 Raciechowice

e-mail: wzgorze@poczta.onet.pl

Biuro czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17 Telefony:

601 418 413 (wycieczki, imprezy, noclegi)
609 050 991 (obozy, biwaki, rajdy, szkolenia jeździeckie, noclegi)
723 267 590 (jazdy konne, instruktor)

Podane ceny to wersja podstawowa dla klientów indywidualnych. Grupy zorganizowane mogą liczyć na duże rabaty cenowe i przygotowanie indywidualnej oferty, po wcześniejszym kontakcie: wzgorze@poczta.onet.pl.

Na terenie ośrodka do Państwa dyspozycji jest placyk zabaw, wiata grillowa, ścieżka edukacyjna, kozia wólka (mini zoo), które można odwiedzić po wcześniejszym powiadomieniu Gospodarzy. Wszelkie inne atrakcje: przejażdżki i jazdy konne, animacje dla dzieci, możliwość spróbowania naszej kuchni, to imprezy otwarte zorganizowane ogłaszane cyklicznie na naszej stronie internetowej i facebooku.

Konie- posiadamy do dyspozycji 40 koni, całorocznie przygotowanych i trenowanych. Konie są pod stałą opieką weterynarzy, dietetyków (Hyppolit), sadelfiterów (Klinika siodła), kowali (Łuszcz), fizjoterapeutów i behawiorystów (Marzena Niewęgłowska) co gwarantuje, że konie mają właściwą KOMPLEKSOWĄ opiekę, są zrównoważone psychicznie i właściwie przygotowane kondycyjnie.

Instruktorzy- doświadczeni instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia w stronę zrozumiałej i skutecznej współpracy z końmi. Nasza kadra szkoli się nieustannie korzystając z bogatej oferty jaką mamy na rynku. Posiadamy wiedzę i umiejętności dlatego naszych obozowiczów szkolimy metodami sprawdzonymi, ale i zgodnymi z najnowszymi badaniami i nauką.

Jazda konna oraz przejażdżki konne na kucyku wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem: 723 267 590

Jeśli numer nie odpowiada prosimy o sms, na pewno się odezwiemy!

Jazdy konne dla klientów indywidualnych w wakacje:

- od poniedziałku do piątku w godz. 18-19
- w sobotę: 8, 9, 10 (w tych godzinach możliwość również jazdy terenowej!)
- w niedzielę 18,19 (w tych godzinach możliwość również jazdy terenowej!)

Jazdy konne

Uwaga !!!

Cennik obowiązuje w okresie od 1 września do pierwszego dnia wakacji.
W wakacje wszystkie jazdy są droższe o 10zł oraz nie ma możliwości wykupienia karnetu.

Jazda konna na ujeżdżalni w grupie
TYLKO DLA OSÓB JEŹDŻĄCYCH I SAMODZIELNIE SIODŁAJĄCYCH
Pracujemy w grupach maksymalnie do 5 koni. Dla osób doskonalących jazdę konną: ujeżdżalnia, teren, lonża, ale również inne ważne aspekty jak ćwiczenia dosiadowe, psychofizyczne dla jeźdźców, komunikacji z ziemi. Osoba posiadająca karnet będzie miała wprowadzony indywidualny tok prowadzenia kierującego do dalszego rozwoju.
Zajęcia:
- 1 godz. jazdy lub - 0,5 godz. jazdy indywidualnej
- lonża lub - 0,5 godz. zajęć teoretyczno-praktycznych indywidualnych,
-0,5 godz. indywidualnej pracy z ziemi z końmi, komunikacji, naturala
70 zł / 60 min*
(karnet miesięczny: 220zł/ 4 jazdy)
*rozgrzanie koni, dopasowanie sprzętu, jazda)
Jazda konna na ujeżdżalni – indywidualnie od 1-2 osób120zł/60min*, karnet miesięczny:400zł / os osoby
Jazda na lonży - 0,5godz.indywidualnie65 zł / 30 min.
Karnet miesięczny 220zł, 4 jazdy
Jazda terenowa w grupiegrupa140 zł / 2,5 godz. (każda kolejna godz. 70 zł)
Oprowadzanie na kucyku
(dla dzieci do 8 roku życia)
Indywidualnie50 zł / 15 min
60 zł / 30minut
karnet miesięczny: 200zł (4 spotkania)
Specjalna oferta dla dzieci do lat 8Zapoznawanie się i czyszczenie kucyka + przejażdżka (ok. 15 minut) + wizyta w mini zoo karmienie zwierzątek.100zł / 45min
Karnet uniwersalny Dla osób doskonalących jazdę konną: ujeżdżalnia, teren, lonża, ale również inne ważne aspekty jak ćwiczenia dosiadowe, psychofizyczne dla jeźdźców, komunikacji z ziemi. Osoba posiadająca karnet będzie miała wprowadzony indywidualny tok prowadzenia kierującego do dalszego rozwoju.
Zajęcia:
- 1 godzina jazdy lub
- 0,5 godziny jazdy indywidualnej - lonża lub
- 1 godzina zajęć teoretyczno-praktycznych indywidualnych
220 zł / karnet miesięczny (4 zajęcia)
Karnet nauki jazdy DLA POCZĄTKUJĄCYCH Karnet zajęć indywidualnych ukierunkowany na rozwój konkretnej osoby: 0,5 godzinna jazda konna 0,5 godzinne zajęcia teoretyczno-praktyczne np. czyszczenie, siodłanie, zajęcia psychofizyczne dla jeźdźca, zajęcia komunikacji z koniem + bezpłatne materiały do nauki120zł/60min lub 420 zł karnet miesięczny/ 4 zajęcia
Karnet Okazyjny-doskonały prezentWspaniały prezent na każdą okazję! Karnet upominkowy Zaczarowanego Wzgórza! Świetny pomysł na prezent na I komunię, urodziny! Napisz do nas: wzgorze@poczta.onet.pl i napisz nam swój numer telefonu i informację dla jakiej osoby miałby być prezent. My dobierzemy indywidualnie zajęcia, może to być np. pobyt na jednym lub kilku z naszych weekendowych biwaków (konnym, temetycznym lub przyrodniczo-surwiwalowym!), zajęcia nauki i doskonalenia jazdy konnej, karnet nauki jazdy konnej, zajęcia jeździectwa naturalnego, karnet na warsztaty rozwojowe z końmi. Karnety wysyłamy pocztą na wskazany przez Państwa adres lub wysyłamy w wersji (do wydruku). Karnety można wykorzystać do roku czasu od zakupu i 3 miesiące od momentu zaczęcia pierwszych zajęć. Cena ustalana indywidualnie
już od 60 zł
Rajd (4 godzinny)w cenie opieka instruktorska200 zł
Jednodniowy rajdw cenie opieka instruktorska250 zł
Rajd ścieżkami indianChcesz wyruszyć w niezapomnianą podróż na grzbiecie przyjaznego wierzchowca, by odkryć tajemnice indiańskiej wioski…., opowieści przy ognisku i spanie w prawdziwych namiotach Tipi, elementy kuchni indiańskiej- opieka instruktorska,- suchy prowiant na drogę,- obiadokolacja z ogniskiem,- spanie w namiotach Tipi,- śniadanie, ciepły poczęstunek po powrocie,- przewóz rzeczy, ubezpieczenie230zł/dzień + koszty noclegów wyżywienia,
Uwaga! Zniżki dla Rodzin: każda następna osoba 10%
Rajd na KudłaczeSzczytami, dolinami byle do celu…Niezapomniane widoki, galopy duktami leśnymi…- opieka instruktorska,- suchy prowiant na drogę,- obiadokolacja z ogniskiem i gitarą,- nocleg w warunkach schroniskowych, śniadanie, ciepły poczęstunek po powrocie, przewóz rzeczy 230zł/dzień + koszty noclegu: Uwaga! Zniżki dla Rodzin: każda następna osoba 10%
Karnet Dorosłej Szkoły dla Prawdziwych Koniarzycykliczne zajęcia rozwoju jeździeckiego200zł/ karnet miesięczny,
4 zajęcia
Karnet Sekcji Sportowej lub karnet dla grupy 3 osób3 osoby300 zł/karnet miesięczny,
4 zajęcia

Noclegi

Nocleg80 zł
Nocleg ze śniadaniem120 zł
Nocleg ze śniadaniem, obiadokolacją160 zł
Nocleg z pełnym wyżywieniem220 zł
Dzieci do lat 2bezpłatnie
Dzieci do lat 520% zniżki
Dzieci do lat 1210 % zniżki
Wyżywieniekuchnia oparta na produktach od lokalnych dostawców, własnych przetworach, sokach. Możliwość zamówienia potraw wegetariańskich, bezglutenowych.
Śniadanie40 zł w formie stołu wiejskiego 
Obiad z deserem60 zł
Kolacja40 zł
Możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek, zapiekanką ziemniaczaną z żeliwnego kociołka, do tego smalczyk, chleb wiejski, pikle. koszt 120 zł/os.